czwartek, 5 października 2017

Integracyjna wyprawa - Szkoła na kołach w Szczecinie


4 października klasa VI b wyruszyła do Szczecina. Był to prezent dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. Głównym celem naszego wyjazdu była projekcja filmu w kinie Helios oraz gra w kręgle.
Zanim wsiedliśmy do autokaru, dziewczynki obdarowały chłopców prezentami: zapomnianymi kostkami rubika (które stały się przyczynkiem do nauki układania kostki - co, na szczęście - umiała wychowawczyni klasy).

Spod szkoły wyruszyliśmy tuż po godzinie ósmej. W doskonałych humorach dotarliśmy do kina, gdzie (po zakupie ulubionych napojów i obowiązkowego! popcornu), zasiedliśmy w fotelach kinowych.

Tym razem wybraliśmy film polskiej reżyserki - Marty Karwowskiej "Tarapaty". Poznaliśmy historię dwunastoletniej Julki i jej nowego kolegi Olka. Julia chodzi do szkoły z internatem, jej rodzice pracują w Kanadzie. Właśnie zaczynają się wakacje i dziewczynka, zamiast do rodziców, trafia do ciotki w Warszawie. W ręce dzieciaków wpada plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka. Nikt nie jest tym , za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Aby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Emisja filmu była nie tylko możliwością do kształtowania umiejętności świadomego odbioru i interpretacji dzieła filmowego, ale sposobem kształtowania wrażeń estetycznych, rozwijania wrażliwości, autorefleksji, nawyków i gustów ucznia. Po emisji każdy miał za zadanie zastanowić się nad problemami, które podejmował film, a następnie wyrazić własne zdanie odnośnie projekcji. Tym samym każdy odbiorca nie tylko kształtował umiejętność własnej wypowiedzi, argumentacji, ale i słuchania oraz tolerancji na poglądy innych ludzi.

Kolejnym etapem naszego wyjazdu była gra w kręgle. Ponieważ był to już nasz drugi wyjazd, uczniowie mogli doskonalić swoją technikę gry, pogłębić tajniki przepisów i zasad gry sportowej. Gra w kręgle to okazała się nie tylko wspaniałą zabawą i możliwością aktywnego spędzania czasu, ale okazją do zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa, kształtowaniem wszechstronnego rozwoju psychofizycznego.

Podczas wyjazdu uczniowie musieli wykazać się kulturalnym zachowaniem, kształcili umiejętność zachowania się w miejscach publicznych oraz przy okazji - świetnie się integrowali.

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz